1-700-702-224

מהי חברת ניהול בניינים מקצועית ואילו שירותים תקבלו ממנה?

במגדל מגורים המאכלס עשרות דיירים, שתי מעליות, חדר כושר וחניון תת קרקעי, כבר אי אפשר להסתמך אך ורק על ועד הבית הוותיק, שינהל את העניינים – במקרים כאלו עולה הצורך באותה חברת ניהול בניינים מקצועית.

גביית תשלומים מדיירים, טיפול בניקיון, תחזוקה ושיפוצים בבניין, אחזקת המעליות, הגינון ומה לא, הם מתפקידיו המסורתיים של "ועד הבית", גוף הקיים בכל בניין משותף ומורכב מנציגי הדיירים, בין אם הם שוכרים או בעלי דירות.

מאחר שפעילות ועד הבית כרוכה באחריות כבדה וגוזלת לא מעט זמן, ולאור העובדה שאת מגדלי המגורים של היום ממילא אי אפשר לנהל לבד, כיום שוכרים חברת ניהול מבנים.

חברת ניהול בניינים, היא למעשה שירות חיצוני, שנועד לטפל בכל הסוגיות הנוגעות לבניין החל מגבייה, דרך ספקי שירות ועד לניקיון וגינון.

ברוב המקרים, שכירת השירות החיצוני הוא דרישה של חברי ועד הבית, אבל אם אין כזה, גם דייר בודד יכול לשכור את שירותיה של חברה חיצונית לאחזקת הבניין וגביית הכספים.

למה בעצם צריך חברת ניהול בניינים?

חברת ניהול בניינים היא למעשה "מיקור חוץ" של מטלות ועד הבית, כאשר תשלומי ועד הבית של הדיירים, מועברים לחברה חיצונית, המתחייבת לנהל את ענייני הבניין.

שירותים של חברת ניהול ועד בית הפכו חיוניים, מאחר שבנייני המגורים הפכו גדולים יותר, מרובי דיירים ומורכבים יותר לניהול. בנייני מגורים כאלה, יכולים לכלול לובי מפואר, חדר כושר, בריכת שחייה, חניון תת קרקעי ועוד, אשר ועד בית המורכב מדיירים, יתקשה לנהל.

בניין המנוהל על ידי חברה כזאת, יהיה ללא ספק מטופח ומתוחזק יותר, ערכו הנדל"ני ישמר את עצמו ויימנעו לא מעט סכסוכים וחיכוכים, בין הדיירים.

איך בוחרים חברת ניהול ואחזקה לבניין?

לפני שבוחרים בחברת ניהול בניינים, מומלץ לערוך סקר שוק ולהתייעץ עם לקוחות המעסיקים חברות כאלה. יש לוודא בנוסף, ששירותי חברת ניהול נכסים כזו או אחרת, מותאמים לסוג ולגודל הבניין שלכם. חברה המנהלת בנייני מגורים ישנים בני 4 קומות ללא מעלית, לא תצלח מן הסתם בניהול מגדל בן 25 קומות, עם שתי מעליות, חניון תת קרקעי ומערכות אבטחה מתוחכמות.

לאחר שנבחרה החברה המתאימה, יגיעו נציגיה לבניין לבדוק את המצב ויעמדו על המחדלים, הבעיות, והלקויות הקיימות בבניין ועל הצרכים והרצונות של כלל הדיירים המתגוררים בו.

בשלב הבא, אותה חברת ניהול בניינים תהיה אחראית לגבש תוכנית עבודה לטיפול בתחזוקת הבניין, ברמה השבועית וברמה החודשית. במסגרת התוכנית, ייקבעו הגדרת התקציב לתחזוקה שוטפת של הבניין, אספקת בעלי המקצוע בתחומים השונים, יצירת הכללים לשמירה על הניקיון והסדר בבניין, ועוד.

שירותי חברת ניהול בניינים

  • זמינות גבוהה – בבניין מגורים גדול הכולל עשרות דיירים, הכול יכול לקרות בכל רגע וחשוב שאות חברת אחזקה תספק מענה מהיר, סבלני ומקצועי לכל תקלה ובעיה שמתעוררות בתחומי הבניין.
  • בעלי מקצוע איכותיים – מספר התקלות שעלולות לקרות בבניין גדול ביום אחד, אינו קטן. חברת ניהול טובה, תקפיד על איתור ובחירת בעלי המקצוע והטכנאים הטובים והאמינים ביותר בתחומם, שיתקנו את התקלות במהירות האפשרית, לרווחת הדיירים.
  • גבייה ותשלומים – גביית תשלומים עבור השירותים הניתנים בבניין מעשרות דיירים, אינה עניין פשוט וזהו אחד השירותים החשובים שמספקת חברה לניהול בניינים, כולל סיוע משפטי נגד דיירים המסרבים לעמוד בתשלומים.
  • צמצום הוצאות – חברת ניהול מבנים כמו גם חברת ניהול מבנים מסחריים טובה תביא להתנהלות יעילה יותר של הבניין ומכאן לחיסכון בעלויות השוטפות.
  • ניקיון ותחזוקה – הנראות והחזות של הבניין וסביבותיו, הן גורם חשוב ביצירת סביבת מגורים נעימה, בריאה ואסתטית עבור הדיירים ולכן חשוב לעמוד על טיב שירותי הניקיון והגינון שהחברה מספקת.
  • שקיפות – יש לוודא שחברת ניהול המבנים מתנהלת בשקיפות, כלומר נמצאת בקשר רציף עם נציגי הדיירים ומדווחת על כל מהלך ופעולה הנעשים בהקשר לבניין.

מה מציעות חברות ניהול בניינים?

חברות ניהול בניינים מספקות ללקוחותיהן מגוון שירותים, תוך בניית תוכנית ייחודית המותאמת לצורכי הבניין הספציפי. החברה ממנה מנהל אחזקה ורכז תפעול, האחראים על כלל נותני השירות בבניין, תוך פיקוח על כל המתרחש וביצוע בקרה על איכות השירות הניתן לדיירים.

החברה מספקת לדיירים גם סיוע משפטי, טיפול בנושאי הביטוח, ניהול חשבונות ועבודה מול ספקים, לצד טיפול במערכות החשמל ובמערכות סולאריות, טיפול במשאבות, במערכות לגילוי אש ובגנרטור, ניקוי בריכות שחייה, תחזוקת חדר כושר ועוד.

תוכן עניינים

נגישות