1-700-702-224

אחזקת מבנים: מהי חברת אחזקה ואילו פתרונות היא מציעה?

חברת אחזקה אחראית על התחזוקה השוטפת של נכסים, על סוגיהם השונים, הן בהיבט הפיזי והן בהיבט הפיננסי, בהתאם לצורכי הלקוח. התפקוד של מערכות הבניין והתשתיות המותקנות בו, לרבות ההיבטים הכלכליים של השימוש בתשתיות הללו, הוא חלק בלתי נפרד מהאחריות של כל חברה המעניקה שירותי אחזקת מבנים.

חברת אחזקה: מי צריך את השירות?

הלקוחות של חברת ניהול ואחזקה הם מגוונים, מטרת השירות היא לתת מענה להיבטים השונים של תחזוקת המבנים, שעשויים להשתנות בהתאם לסוג המבנה וכמובן גם בהתאם לשימוש שנעשה בו.

כך למשל, נדל"ן מסחרי או ציבורי יצריך שירותי ניהול שונים מטעם חברת האחזקה בהשוואה לשירותי ניהול לנכסים כגון: בניין מגורים משותף ורב קומות, נכסים המיועדים למגורים או נכסים להשכרה. הרעיון הוא לתת מעטפת של פתרונות המותאמים באופן ספציפי, הן למאפייני הנכס עצמו והן לצרכים הממוקדים של הלקוחות.

כל הפתרונות המותאמים לבניין המשותף במקום אחד

המגורים והשימוש היום יומי בבנייני מגורים משותפים ובמגדלי משרדים, מצריכים תחזוקה קבועה במובן הפיזי והכלכלי:

  • תפעול שוטף של מערכות הבניין – פיקוח על המערכות הפיזיות של הבניין לרבות חשמל, מים, אש ומחשבים, על מנת לוודא את תפקודן התקין בדגש על מקסום היעילות בשימוש באנרגיה, לצורכי חיסכון כלכלי ושמירה על איכות הסביבה.
  • תחזוקת המתחמים הפנימיים והחיצוניים – שמירה על ניקיון ונראות טובה, באמצעות פיקוח ובקרה על נושא התברואה בבניינים גבוהים המשמשים לצרכים מסחריים, כגון בנייני משרדים. במידה ויש צורך בשירותי הדברת מזיקים, גינון, שיפוצים או ניקיון חיצוניים, לדוגמה, חברת האחזקה תהיה אחראית על שכירת הספקים החיצוניים שיבצעו את העבודה בפועל. במקביל חברת הניהול תבצע בקרת האיכות של העבודה שעושה הספק החיצוני, ועל החלפת נותני השירותים במקרה הצורך.
  • ניהול חשבונות, גבייה ופיננסים – חברת ניהול ואחזקה נותנת מענה אדמיניסטרטיבי לנושא תשלומי החשבונות ומהווה שירות לקוחות בכל הקשור לתחומי האחריות שלה, גם בתחום הפיננסי.

את כלל השירותים וניהול המשאבים המגוונים שהבניין זקוק לו, ניתן לקבל בעצם תחת אותה "מטרייה" מחברת האחזקה. על כן הפנייה לחברה שכזו שדואגת לכל הצרכים השונים, הן הקבועים והשוטפים והן הפתאומיים והדחופים שמתרחשים מעת לעת, כגון: תקלות חשמל, בעיות תברואה וניקיון וכדומה, היא נוחה ויעילה מאוד.

בזכות הטיפול המסור והמהיר בפניות, הדיירים המתגוררים בבניין, נהנים מתחזוקת בניין ברמה גבוהה ומטיפול אפקטיבי בכל התלונות או השאלות שלהם, המופנות כולן אל שירות הלקוחות של חברת אחזקה מקצועית.

חברת אחזקה לניהול דירות שכורות

חברת ניהול ותחזוקה של מבנים יכולה לסייע גם לבעלי נכסים פרטיים קטנים, כמו בעלי דירות להשקעה, המבקשים להשכיר את הנכסים שבבעלותם בקביעות ולייצר מהם הכנסה שוטפת. תפקידה של חברת הניהול הוא לסייע בכמה מובנים עבור הלקוחות האלה:

  • מציאת דיירים מתאימים – השכרת נכס למגורים מהווה סיכון מסוים עבור בעלי הבית, כאשר המטרה היא למצוא שוכרים שישמרו על הנכס ותהיה להם היכולת הכלכלית לשלם את דמי השכירות.
  • ניהול הנכס לאחר כניסת דיירים ובמועד תחלופת שוכרים – בעלי דירות מסויימים ובעיקר בעלי בניינים, יעדיפו לעיתים לשכור חברת ניקיון חיצונית כדי לשמור על רמה גבוהה של תחזוקה ובמיוחד באזורים המשותפים של הבניין בחלקו הפנימי והחיצוני. חברת האחזקה תהיה אחראית על הנושא, תשכור את הספקים ותפקח על איכות העבודה, לרבות בדיקות של תקינות המבנה ומצבו הפיזי בזמני תחלופת שוכרים ובטרם כניסתם של דיירים חדשים.
  • ניהול פיננסי – תחום גביית התשלומים והחשבונות יהיה חלק מתפקידיה של חברת ניהול הבניין, שתספק שירותי תשלומים ישירות מהדיירים, לרבות גבייה מיוחדת במקרים של תיקון נזקים לנכס.
  • שירות בהתאמה אישית – השירות שמעניקה חברת ניהול מבנים נתפר למידותיהם של הלקוחות, זאת כדי לתת מענה אולטימטיבי המותאם לצרכים הספציפיים של כל לקוח.

תחזוקת מבנים עם חברת אחזקה מקצועית: 'אביב ניהול ואחזקת מבנים'

חברת ניהול ותחזוקת מבנים או חברת ניהול בניינים מהווה "בית" הן עבור הדיירים שמתגוררים פיזית במבנה, והן עבור בעלי הנכסים שלא תמיד מתגוררים או עובדים בתוכו, אשר זקוקים לשירות זמין, מהיר ויעיל שיקנה להם ביטחון בכל הקשור לתחזוקה איכותית של הנכס, בזמינות של 24 שעות ביממה.

חברת אביב ניהול ואחזקת מבנים הינה חברה ותיקה המציעה פתרונות חדשניים לניהול ותחזוקת מבנים, סביב השעון, המאפשרים ניהול חכם ואיכותי של סוגי נדל"ן שונים. לפרטים נוספים לחצו כאן ונציגינו יחזרו אליכם בהקדם, בהצלחה.

תוכן עניינים

נגישות